Samsung Odyssey OLED G8 tanıtıldı

Samsung, Odyssey OLED G8 monitör serisini Fransa’da tanıttığı yeni 34 inçlik modelle genişletiyor. Bu yeni model, yılın başlarında piyasaya sürülen 32 inçlik Odyssey OLED G8’in ardından geliyor.

Yeni monitör, LS34DG850 (G85SD) model numarasıyla SHI France üzerinden satışa sunulmuş durumda ve 1,068 dolarlık fiyat etiketiyle dikkat çekiyor. Üretici tarafından önerilen perakende satış fiyatı ise 1,299 dolar olarak belirlenmiş. Henüz detaylı teknik özellikler açıklanmamış olsa da ürün listesinde çözünürlük olarak 3,440 x 1,440 ve yenileme hızı olarak 175Hz belirtiliyor.

Samsung’un bu yeni modelinde en yeni nesil QD-OLED panel teknolojisini kullanması bekleniyor. Bu paneller, birinci nesile göre birkaç önemli iyileştirme sunuyor. Farklı bir piksel yapısı sayesinde görüntü kalitesi artırılıyor, “Ultra Verimli EL” teknolojisi sayesinde daha yüksek parlaklık ve daha düşük enerji tüketimi sağlanıyor ve IntelliSense AI 2.0 teknolojisi ile yanma riski daha da azaltılıyor.

Üçüncü nesil QD-OLED panellerde ise “kuantum iyileştirme” teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji, yanma direncini artırmak ve enerji verimliliğini iyileştirmek için AI algoritmalarını kullanıyor. Ayrıca, “mikro-nokta mürekkep püskürtme” işlemi ile daha yüksek piksel yoğunluğu elde edilerek 32 inçlik bir ekranda 4K çözünürlüğe olanak tanınıyor.

Bu yeni 34 inçlik Odyssey OLED G8 modelinin, varsayılan panel teknolojisi dikkate alındığında, orijinal 2023 modeline kıyasla üstün görüntü kalitesi, artan parlaklık, azaltılmış enerji tüketimi ve geliştirilmiş dayanıklılık sunması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir