Tesla web sitesi indirimli Model Y’nin fiyatını yanlış gösteriyor!

Geçtiğimiz günlerde Tesla tarafından Türkiye’ye özel bir fiyatlandırma yapıldı ve bu kapsamda Model Y başlangıç Türkiye fiyatı 1 Milyon 800 bin TL oldu. Ancak bugün şirketin resmi sitesini ziyaret eden bazı kullanıcılar otomobilin fiyatının 2,6 milyon TL olduğunu fark etti. Peki bunun nedeni ne?

1 Milyon 800 bin TL’lik Tesla Model Y 2,6 milyon TL oldu

Bilindiği üzere Tesla, geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki sürücüleri bir hayli sevindiren bir karara imza atmış ve 1 Milyon 800 bin TL’ye tek motorlu Model Y satışına başlamıştı. Özellikle son zamanlarda artan fiyatları da dikkate alınca oldukça sevindirici olan bu durum bugün bambaşka bir şeye dönüştü.

Bugün bazı kullanıcılar şirketin resmi web sitesini ziyaret ettiğinde 1,8 milyon TL’den satılan tek motorlu modelin fiyatının 2 milyon 605 bin 747 TL olduğunu gördü. Bu durum ‘acaba zam mı yapıldı?’ şeklinde endişelere neden olurken, olayın asıl nedeni çok geçmeden ortaya çıktı.

Şirketin resmi sitesindeki bu fiyat değişikliği bir zam dolayısıyla yapılmadı, zira SDN Kurucusu Hakkı Alkan tarafından Tesla’dan alınan bilgilere göre sitede bir hata söz konusu ve çok yakında düzelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir